MÁME NOVÝ WEB

-----------------------------

Proběhl Den sociálních služeb ve Frýdku-Místku. Můžete se podívat na reportáž televize Polar a na fotky v naší fotogalerii.

-----------------------------

Hledáme osobní asistentky
do Havířova a Frýdlantu nad Ostravicí

na zkrácený úvazek.

Asistence má smysl. Chcete-li se dozvědět více o tom, co je to osobní asistence, doporučujeme web www.asistujeme.cz

nebo FB https://www.facebook.com/asistujeme.cz/

-----------------------------

Projekt

ZKVALITNĚNÍ PÉČE O KLIENTY

PODANÉ RUCE - OSOBNÍ ASISTENCE

je spolufinancován Evropskou unií.

Operační program: Integrovaný regionální operační program
Registrační číslo projektu: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_040/0002207
Příjemce dotace: Podané ruce - osobní asistence
Výzva: výzva č. 30 – Rozvoj sociálních služeb (SVL)
Specifický cíl: 2.1 Zvýšení kvality a dostupnosti služeb vedoucí k sociální inkluzi
---
Celkové náklady:   2 834 626,00 Kč
Dotace:                   2 692 894,70 Kč
---
Stručný popis projektu: Projekt zamýšlí nákup šesti nových automobilů pro výkon terénní formy osobní asistence spolku Podané ruce - osobní asistence. Díky novým automobilům se stane doprava osobních asistentek a koordinátorek za klienty a jejich doprovázení k lékaři či na úřady mnohem spolehlivější. Spolek bude schopen obsloužit i klienty z obtížně dostupných oblastí, sníží se počet odmítnutých zájemců o službu a zájemců o službu zařazených do databáze žadatelů, což přispěje k sociální inkluzi cílových skupin projektu.
Doba realizace projektu je do 30. 09. 2018.

-----------------------------

Děkujeme všem návštěvníkům Sweetsen festu
ve středu na Olešné i ve čtvrtek pod Zámkem
a v Tkalcovně.

Celkový výtěžek za Podané ruce je letos opravdu rekordní - 54 106,- .

Z toho pro osobní asistenci 26 831,-.
To je úžasný výsledek. DĚKUJEME! 

-----------------------------

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2017

-----------------------------

D alší reportáž na televizi Barrandov

o našem klientovi Karlovi, 

kterému s financováním osobní asistence pomáhá Nadační fond Pečovatel, respektive ochotní dárci. Reportáž běží od 23:20 minuty. Více o Karlovi a jeho mamince si můžete přečíst také tady.

-----------------------------

Naše milá patronka, 

paní Marta Kubišová, nám poslala přání:

Dovoluji si popřát celému vašemu týmu hezké prožití Velikonoc. Sluníčko jistě dodá všem sílu a já Vašim klientům, pejskům i personálu držím palce :-). 

Vaše Marta K.

-----------------------------

-----------------------------

Spolupráce se daří!

Jsme smluvním partnerem nadačního fondu Pečovatel https://pecovatel.cz/, který pomáhá platit asistenční péči těm, kteří by si ji sami nemohli dovolit. Jsme velmi rádi, že i naši klienti Karel, Markéta a Jaromír patří k těm, jejichž příběh si na webu Pečovatele můžete přečíst, a které mohou ochotní dárci podpořit. V úterý 13. března v 18.30 hodin můžete v TV Barrandov v pořadu "Naše zprávy" vidět reportáž o Jaromírovi... Přímý odkaz na pořad ZDE (od 19. minuty). Reportáž o Markétě běžela v pořadu "Naše zprávy" v úterý 20. března. Přímý odkaz ZDE (od času 25.20)

-----------------------------

-----------------------------

Advent plný křídlení 

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 jsme se opět účastnili akce "Advent plný křídlení" v Gongu v Dolní oblasti Vítkovic. Naše stanoviště jste mohli najít dole - stan (viz foto) a také nahoře v občerstvovací zóně. Jsme moc rádi, že jsme tam byli a děkujeme všem, kdo nás podpořili! Organizátorům akce děkujeme za tuto příležitost. Více fotografií najdete v naší fotogalerii zde.

-----------------------------

V druhém zářijovém týdnu jste se s námi mohli setkat na Dni sociálních služeb ve Frýdlantě nad Ostravicí a Havířově. Ve Frýdlantě byla nakonec zvolena "mokrá" varianta a všichni účastníci umístili své stánky do Kulturního domu. Venku pršelo a bylo nevlídně, uvnitř vládla příjemná atmosféra, jak můžete vidět i na fotografiích :-). V Havířově počasí přálo, takže jsme mohli být s naším stanem venku na náměstí Republiky. Akci zaštítila náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková. Fotografie s obou akcí, stejně jako ze všech ostatních, najdete v naší fotogalerii.

-----------------------------

Sobota 2 září v Nadačním městečku v parku Boženy Němcové v Karviné vyšla nad očekávání, počasí nám přálo, dětí (soutěžících) bylo jako smetí :-). Děti (i dospělí) si u nás mohli poskládat origami pejska, puzzle, kostky nebo hlavolam s obrázkem (jak jinak) pejska :-). Akce se konala v rámci Hornických dnů. Návštěvníci se mohli seznámit s oběma našimi službami - osobní asistencí i canisterapií, s pejsky pěkně osobně a naživo :-). Součástí našeho stanoviště bylo i nové "canisterapeutické" auto. Více fotografií zde.

-----------------------------

Závěrečné shrnutí sbírek na Sweetsen festu na televizi Polar

-----------------------------

Výtěžek veřejné sbírky,

která se konala v sobotu 24.6.2017 na benefičním festivalu Sweetsen fest byl pro osobní asistenci 14.123,- Kč. Moc děkujeme organizátorům festivalu i všem, kdo do našich kasiček vhodili svůj příspěvek.

Celá částka se použije na mzdy osobních asistentek.
Celkový výtěžek pro Podané ruce byl 37.862,-. Canisterapie tedy získala 23.739,- Kč. Krásný výsledek!
V letošním roce nám s výběrem do kasiček poprvé dobrovolnicky pomáhali studenti Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místu. Děkujeme za spolupráci!

-----------------------------

Ve Zlíně proběhla vernisáž výstavy "Normální je pomáhat",

což je prezentace činnosti nevládních neziskových organizací Zlínského kraje. Najdete zde i naši prezentaci. Výstava, která se koná v Městském divadle Zlín potrvá až do 30. června.

-----------------------------

Naše organizace se stala
smluvním partnerem
Nadačního fondu Pečovatel.

Posláním Nadačního fondu Pečovatel je podporovat seniory a osoby se  zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním. Nadační fond Pečovatel přispívá k tomu, aby tito lidé, závislí na pomoci ostatních, mohli díky asistenční péči zůstávat v pohodlí domova a vést plnohodnotný život mimo zdi zdravotnických a pečovatelských zařízení. Nadační fond přispívá na osobní asistenční péči těm, kteří již vyčerpali všechny své možnosti a nemohou si ji dovolit hradit z vlastních prostředků. Finanční prostředky získává z darů a veřejných sbírek. 
V současné době přijímají klienty z 10 krajů, z toho Podané ruce - osobní asistence působí ve třech krajích - Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém.
Žadatelem o příspěvek Nadačního fondu Pečovatel se může stát osoba, která využívá asistenční péči u jednoho ze smluvních poskytovatelů minimálně po dobu 3 měsíců. Všechny potřebné informace i "Žádost o nadační příspěvek" ke stažení najdete na stránkách https://pecovatel.cz/ .

-----------------------------

-----------------------------

Reportáž o osobní asistenci na Moravské regionální televizi Polar.

-----------------------------

Děkujeme všem, kteří šlápli do pedálů. Na canisterapii jsme získali 53.615,- Kč. Fotodokumentace akce zde, více informací na stránkách canisterapie.

-----------------------------

Přejeme všem návštěvníkům našeho webu příjemně strávený vánoční čas a mnoho radosti a pohody v roce 2017...

-----------------------------

Už nějakou dobu máme k dispozici terapeutické pomůcky, které asistentky mohou použít pro aktivizaci klientů apod. Více informací najdete v tomto videu.

-----------------------------------

V pátek 27. května jsme společně oslavili 15. výročí vzniku Podaných rukou – osobní asistence. Oslavu jsme pojali jako poděkování osobním asistentkám, které jsou největší hybnou silou organizace. Byl pro ně připraven společný večer s dobrým jídlem, programem a dárky a překvapeními pro radost. A oslava se skutečně vydařila!

Dozvěděli jsme se zajímavosti z počátků organizace, představili si tři ze zakladatelů a ocenili 7 asistentek, které působí v organizaci nejdelší dobu. Jedna z nich u nás pracuje od roku 2001, dalších 6 od roku 2002, což je jistě úctyhodná věrnost, která si ocenění plným právem zaslouží.
Součástí programu byly nádherné a skvěle zvládnuté orientální tance, tanec se psem, který všem na tváři vykouzlil úsměv, a díky panu Milanu Bogdanovi také vystoupení Ostravičky. Všechna vystoupení byla velmi povedená a umocnila slavnostní atmosféru celého večera.
Naše poděkování patří také paní Lence Vítkové a její sestře, které nás vedly a umožnily mnohým z nás vyzkoušet si zvonkohru, která byla prvním překvapením večera. Druhým překvapením byl bod, který nesmí chybět na žádné oslavě – totiž nádherný a obrovský narozeninový dort, který jsme si následně rozkrájeli a snědli – byl výborný… Večer jsme zakončili volnou zábavou. 
Během večera byl k dispozici fotokoutek (fotograf Matěj Marko) a také možnost poradenství a líčení u paní Vladimíry Kajánkové.
Akci podpořili také mnozí dárci: firma Astanely Lift spol. s r.o. pana Milana Bogdana, květinovou výzdobu zapůjčil květinový ateliér W&F paní Ivy Figurové, dárky pro asistentky darovali mimo jiné www.masaze-frydek.cz, paní Vladimíra Kajánková, firma Akvárium-Olbrecht, Cukrárna u Pavlínky, prodejna Ze zahrádky a mnozí další. Všem dárcům srdečně děkujeme.

-----------------------------
 

-------------------------------------
 

Koncert Marty Kubišové 
ve Frýdku-Místku

Ve čtvrtek 11. února 2016 se ve Frýdku-Místku konal "Poslední recitál" Marty Kubišové s kapelou Karla Štolby a hostem Milanem Heinem. Paní Kubišová je patronkou naší organizace, proto jsme na koncertě nesměly chybět. Paní Kubišová, přes své nedávné zdravotní komplikace, podala skvělý a profesionální výkon. Po působivém kulturním zážitku jsme ji mohly za Podané ruce předat kytku, krátce si popovídat a společně se vyfotit. Pak už ji v hale kina Petra Bezruče čekali nedočkaví fanoušci, kteří si přišli pro podpisy. Už teď se těšíme na další společné setkání...
 
-------------------------------------
 

ElektrokolaOstrava.cz

Od roku 2013, kdy jsme získali grant nadace Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, pomáhají našim asistentkám v přesunech za klienty elektrokola. Celkem jich v organizaci máme pět a používají je asistentky v oblasti Frýdlantu nad Ostravicí a v obcích Baška, Sviadnov, Staříč, Paskov, Hukvaldy, Fryčovice atd., často v hůře přístupných terénech. Díky kolům jsou cesty za klienty pohodlnější a rychlejší.

Děkujeme firmě ElektrokolaOstrava.cz (jmenovitě panu Josefu Bordovskému), která nám elektrokola nejen dodala, ale ochotně se stará i o jejich servis a údržbu, z velké části sponzorsky. Velmi si této pomoci vážíme…

 

 

 

 

Projekt

ZKVALITNĚNÍ PÉČE O KLIENTY

PODANÉ RUCE - OSOBNÍ ASISTENCE

je spolufinancován Evropskou unií.

Operační program: Integrovaný regionální operační program
Registrační číslo projektu: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_040/0002207
Příjemce dotace: Podané ruce - osobní asistence
Výzva: výzva č. 30 – Rozvoj sociálních služeb (SVL)
Specifický cíl: 2.1 Zvýšení kvality a dostupnosti služeb vedoucí k sociální inkluzi
---
Celkové náklady:   2 834 626,00 Kč
Dotace:                   2 692 894,70 Kč
---
Stručný popis projektu: Projekt zamýšlí nákup šesti nových automobilů pro výkon terénní formy osobní asistence spolku Podané ruce - osobní asistence. Díky novým automobilům se stane doprava osobních asistentek a koordinátorek za klienty a jejich doprovázení k lékaři či na úřady mnohem spolehlivější. Spolek bude schopen obsloužit i klienty z obtížně dostupných oblastí, sníží se počet odmítnutých zájemců o službu a zájemců o službu zařazených do databáze žadatelů, což přispěje k sociální inkluzi cílových skupin projektu.
Doba realizace projektu je do 30. 06. 2018.

-----------------------------

 

Podporují nás:  

 

zde najdete všechny naše partnery

 

 

Novinky

Den Země a Den sociální služeb v Kopřivnici

09.04.2013 13:10
POZVÁNKA – Město Kopřivnice a Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje pořádají Den Země a Den sociálních služeb ve čtvrtek 18. 4. 2013 od 9:00 –...

Den neziskových organizaci a sociálních služeb - "Myslíš, že tebe se to netýká?"

24.01.2013 09:54
Dne 30.1. 2013 se zástupci organizace Podané ruce, o.s. - Projekt OsA a Podané ruce, o.s. podělí o své zkušenosti z praxe se studenty Gymnázia ...

POZOR - ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN

14.12.2012 13:39
Vážení klienti, dovolujeme si Vám tímto oznámit, že naše kancelář ve Frýdku-Místku bude otevřena do 19.12. 2012 do 15,00 hodin. V období od 20....
<< 48 | 49 | 50 | 51 | 52 >>